Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 25.07.2007

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu w Wawrze. 37 – letni obywatel Białorusi wpadł na gorącym uczynku, gdy przelewał alkohol do plastikowych butelek. Zabezpieczono 300 l alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Wczoraj, po 19:00 policjanci z warszawskiej Pragi dowiedzieli się o nielegalnej rozlewni alkoholu zorganizowanej w blaszanym garażu na  posesji w Wawrze. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów sekcji kryminalnej, aby sprawdzili  wiadomość.

Kilkadziesiąt minut późnie funkcjonariusze wkroczyli na teren podejrzanej  posesji. W garażu zauważyli  37-letniego  Białorusina, który napełniał alkoholem plastikowe butelki.

Podczas przeszukania garażu policjanci zabezpieczyli: około 300 l alkoholu w plastikowych kanistrach o pojemności od 50 do 100 l. 18 worków z pustymi plastikowymi butelkami, własnej konstrukcji, urządzenie do destylacji alkoholu, rolki z etykietami samoprzylepnymi i nakrętki plastikowe.

37-letniego Pawła U. zatrzymano.  Mężczyzna tłumaczył , że spirytus sprowadził z Ukrainy, a przed rozlaniem do butelek poddawał go destylacji domowym sposobem. Twierdził też, że jest to jego sposób na życie i zdobycie pieniędzy.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności przestępczego procederu i zdecydują o zarzutach.
Powrót na górę strony