Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 25.07.2007

Policjanci z komendy miejskiej w Gdańsku zlikwidowali dziuplę samochodową. Zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym jednego poszukiwanego za kradzież samochodu. Odzyskali volkswagena skradzionego osiem miesięcy temu i znaleźli łamaki służące do otwierania zamków samochodowych, a także komputery wykorzystywane do kradzieży pojazdów.

Gdańscy policjanci pojechali wczoraj rano do jednej z posesji w Łęgowie w powiecie pruszczańskim. Posiadali  informacje, że może tam być dziupla. Na działce znaleźli volkswagena, a w mieszkaniu 25-letniego Tomasza D. poszukiwanego za kradzież samochodu i 32-letniego Rafała A., wielokrotnie notowanego za kradzieże drogich samochodów. Okazało się, że volkswagen został skradziony pod koniec listopada ubiegłego roku z parkingu podziemnego w Gdańsku. Sprawcy działali wówczas bardzo brutalnie, bez skrupułów wyciągając z samochodu właścicielkę i jej kilkuletnie dziecko.

Podczas przeszukania zabudowań policjanci zabezpieczyli też przedmioty świadczące o przestępczej działalności użytkowników posesji. Komputery służące do uruchamiania samochodów różnych marek, kilkanaście łamaków samochodowych i kominiarki .

Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie okoliczności przestępczego procederu i zdecydują o zarzutach dla  zatrzymanych.

         

Powrót na górę strony