Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W areszcie oczekuje na ekstradycję do USA

Data publikacji 13.05.2012

Trwa procedura związana z ekstradycją obywatela USA. Na mężczyźnie poszukiwanym przez Sąd Hrabstwa Clark ciąży zarzut przestępstw narkotykowych. Sąd Okręgowy w Przemyślu postanowił zastosować wobec niego areszt ekstradycyjny.

W czwartek przed południem 28-letni mężczyzna chciał przekroczyć granicę Polski. Podczas kontroli funkcjonariuszom Straży Granicznej wyświetlił się komunikat, że 28-letni obywatel USA jest osobą poszukiwaną. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany Policji z Przemyśla.

Policjanci dokonali szczegółowej kontroli dokumentów 28-latka i zgłosili fakt jego zatrzymania do Interpolu. Uzyskali zwrotną informację od amerykańskich organów ścigania, że ich obywatel w 2007 roku na terenie USA popełnił przestępstwa narkotykowe i został zobowiązany do stawiennictwa w tamtejszym sądzie w określonym terminie. Sprawca nie miał zamiaru iść do więzienia i uciekł z kraju. Ukrywał się, aż do ubiegłego czwartku.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego aresztu. W piątek, Sąd Okręgowy w Przemyślu zastosował wobec 28-letniego obywatela USA areszt ekstradycyjny.

W czasie jego trwania do polskiego sądu zostaną przesłane oryginalne dokumenty z sądu amerykańskiego z wnioskiem o ekstradycję ich obywatela do USA.

(KWP w Rzeszowie / pt)

Powrót na górę strony