Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przyłączyli się do akcji charytatywnej "Gramy dla Mateusza"

Data publikacji 13.05.2012

Kętrzyńscy policjanci włączyli się do akcji charytatywnej dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe Mateusza. Pokaz sprzętu bojowego, w tym również policyjne radiowozy oraz oznakowany policyjny motocykl, oblegane był nie tylko przez dzieci ale także swoim wyglądem przyciągały uwagę dorosłych.

Wczoraj w samo południe w Amfiteatrze Kętrzyńskiego Centrum Kultury przy ul. Kajki w Kętrzynie odbyła się akcja charytatywna na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe Mateusza. Do akcji przyłączyła się Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie oraz inne służby mundurowe takie jak Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, a także Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Kętrzyński Klub Motocyklowy „RAST” natomiast gospodarzem imprezy był Zakład Karny z Dublin .

Podczas imprezy zagrały zespoły Prison Band, 5 min, Bonus, Drift oraz prowadzona była aukcja w której przedmiotami licytacji były płyty z autografami zespołów „ENEJ”, „DŻEM”, „BOYS”, „DRIFT”, a także rękodzieła wytworzone przez skazanych z ZK Dubliny.

Podczas imprezy „Gramy dla Mateusza” dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu bojowego służb mundurowych. Dużo frajdy było przy oglądaniu radiowozów. Goście obejrzeli wyposażenie radiowozu wypadkowego policjantów ruchu drogowego jak i patrolowców. Jednak z największym zaciekawieniem oblegany był motocykl nie tylko przez dzieci ale także swoim wyglądem przyciągał uwagę dorosłych. Na prośbę gości zorganizowano pokaz zatrzymywania, obezwładniania i osadzania w radiowozie przestępców. Nie obeszło się również bez zdjęć pamiątkowych.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony