Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski

Data publikacji 14.05.2012

12 maja w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski 332 absolwentów tej uczelni. Uczestniczyli w niej m.in.: Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki, Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik, a także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

W swym przemówieniu Minister Jacek Cichocki pogratulował i podziękował nowo mianowanym oficerom, dla których zdobycie szlifów oficerskich stanowi zwieńczenie dotychczasowej ofiarnej służby i rozwoju zawodowego na rzecz Polski i jej obywateli. Minister podkreślił, iż promocja oficerska to olbrzymi zaszczyt, a jednocześnie wielka odpowiedzialność za polską Policję i za bezpieczeństwo obywateli. Życzył nowym oficerom otwarcia na potrzeby obywateli i nieulegania rutynie, mądrości w wydawaniu rozkazów i nauczaniu innych – szczególnie w kształtowaniu postaw i etosu służby.

Głos zabrał również Komendant Główny Policji, pan nadinsp. Marek Działoszyński. W swym wystąpieniu zwrócił uwagę, że to ogromny zaszczyt zarówno dla niego jak i jego zastępcy móc promować w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej absolwentów WSPol na pierwszy stopień oficerski- podkomisarza Policji. Pogratulował nowo mianowanym oficerom wytrwałości w dążeniu do podwyższania swoich zawodowych umiejętności oraz realizacji swoich marzeń. Życzył powodzenia wszystkim absolwentom w dalszej służbie na rzecz obywateli naszego państwa.

(WSPol / pt)

Powrót na górę strony