Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA i czterema listami gończymi

Data publikacji 14.05.2012

Policjanci z wydziału ruchu drogowego stargardzkiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego poszukiwanego czterema listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. 29-latek oskarżony jest między innymi o niszczenie mienia, zabór pojazdu, kradzież i kradzież z włamaniem.

Dzisiaj w nocy mundurowi stargardzkiej drogówki na ulicy Wyszyńskiego usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego fordem mondeo. Mimo wyraźnych poleceń oraz użytych sygnałów świetlnych, jak i dźwiękowych, młody mężczyzna siedzący za kierownicą nie chciał zatrzymać prowadzonego pojazdu. Kontrolę podjęto dopiero kilka ulic dalej, kiedy funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Już podczas pierwszego kontaktu mundurowi zorientowali się, że 29-letni mieszkaniec Goleniowa jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie w organiźmie zatrzymanego wykazało dwa promile alkoholu. Jednak podejrzewany na sumieniu miał coś jeszcze. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany od czterech lat w sumie czterema listami gończymi i wydanym w roku 2010 przez szczeciński sąd Europejskim Nakazem Aresztowania.

Zatrzymany, który oskarżony jest między innymi o niszczenie mienia, zabór pojazdu, kradzież i kradzież z włamaniem, trafił do policyjnego aresztu, skąd jeszcze dzisiaj przetransportowany zostanie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata. Nie uniknie on również odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Szczecinie / wm)

Powrót na górę strony