Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dwaj sprawcy kradzieży z plebanii

Data publikacji 25.07.2007

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednej z plebanii w pow. bialskim skradli telefon i pieniądze. Obaj wpadli po kilkunastu minutach na policyjnej blokadzie drogi.

Wczoraj około godz. 10:00 do komisariatu  w Międzyrzecu Podlaskim zadzwoniła gospodyni  jednej z okolicznych plebanii. Powiedziała, że pół godziny wcześniej na plebanię przyszło dwóch mężczyzn prosząc o wodę. Gdy gospodyni częstowała jednego z nich, drugi wykorzystał jej nieuwagę i ukradł pieniądze i telefon komórkowy o wartości ok. 2 tys. zł. Później odjechali samochodem  marki VW Golf w nieznanym kierunku. Kobieta zapamiętała kolor pojazdu oraz część numeru rejestracyjnego.

Dyżurny zarządził blokadę dróg i po kilkunastu minutach, niedaleko Łosic policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego. Policjanci znaleźli rzeczy skradzione z plebanii.

Zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań bialskiej komendy. Jak ustalili funkcjonariusze, obaj dokonali wielu kradzieży na terenie województwa warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Przyznali się do winy i jutro staną przed prokuratorem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony