Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 14.05.2012

Policjanci z Lidzbarka w trakcie kontroli drogowej fiata seicento, którym podróżowały trzy osoby, ujawnili nielegalną broń i amunicję. W miejscu zamieszkania dwójki podróżujących, znaleziono kolejną jednostkę broni. Dwaj mężczyźni i kobieta zostali zatrzymani. Funkcjonariusze ustalają do kogo należała zabezpieczona broń i amunicja oraz w jaki sposób osoby te weszły w jej posiadanie.

Wczoraj, kilka minut przed 11. lidzbarscy policjanci patrolujący teren miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem seicento. Autem, oprócz 38-letniego kierowcy podróżowały jeszcze dwie osoby. Interweniujący policjanci sprawdzili zawartość przewożonego przez nich bagażu. Na podłodze pojazdu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli owiniętą w szmatę broń typu sztucer, natomiast w leżącej na siedzeniu torbie podróżnej kolejną jednostkę broni tzw. samoróbkę z lunetą i tłumikiem, 42 szt. amunicji do sztucera oraz 299 szt. amunicji do kbks. 39-letni Adam G., 30-letnia Katarzyna G. oraz 38-letni Mariusz K. zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Cała trójka zatrzymanych to mieszkańcy Lidzbarka. Tego samego dnia policjanci podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do Adama i Katarzyny G. ujawnili i zabezpieczyli kolejną jednostkę broni.

Policjanci ustalają do kogo należała zabezpieczona broń i amunicja oraz w jaki sposób osoby te weszły w jej posiadanie. W myśl kodeksu karnego za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony