Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią na Euro

Data publikacji 14.05.2012

Policjanci zatrzymali 5 osób, które zajmowały się handlem narkotykami. Na trzech posesjach należących do członków grupy policjanci odkryli plantacje marihuany. Z krzaków można było przygotować blisko 37 kg suszu. Środki miały być najprawdopodobniej rozprowadzone w czasie mistrzostw Europy.

Pod koniec zeszłego tygodnia policjanci wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej wkroczyli na posesje, na których miały się znajdować plantacje marihuany. Na jednej z nich, na gdańskiej Matarni, funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat. Wśród zatrzymanych znalazł się domniemany przywódca grupy. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni. W altanie ogrodowej policjanci odkryli plantację 154 krzaków konopi indyjskich. Ponadto zabezpieczyli około 60 gramów już przygotowanego suszu.

Jednocześnie policjanci wkroczyli na inną posesję znajdującą się również na gdańskiej Matarni. Tam, w garażu, znaleźli 3 namioty służące do uprawy narkotyku, a w nich blisko 120 krzaków.

Chwilę później grupa funkcjonariuszy weszła na teren posesji w powiecie nakielskim, w woj. kujawsko-pomorskim. Zatrzymali tam 59-letnią kobietę. W pomieszczeniach gospodarczych przy jej domu zlokalizowana była największa z trzech plantacji. W dwóch pomieszczeniach policjanci zabezpieczyli 290 krzaków.

W sumie w wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 560 krzaków konopi indyjskich i blisko 370 gramów już przygotowanego suszu. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że środki miały być najprawdopodobniej rozprowadzone w czasie Euro 2012.

Członkowie grupy odpowiedzą za uprawę i przetwarzanie narkotyków w znacznych ilościach. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd już zadecydował, że trzech członków grupy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wobec pozostałej dwójki zastosowano dozór policyjny.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony