Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany trzeci sprawca zabójstwa

Data publikacji 25.07.2007

Lubelscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lubartowa, trzeciego ze sprawców zabójstwa 28-letniego Pawła M. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Za zabójstwo grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności.

28-letni Paweł M. od 9 lipca poszukiwany był przez lubartowskich policjantów. Ostatni raz rodzina miała z nim kontakt 6 lipca wieczorem. Przez dwa dni bliscy Pawła sami poszukiwali zaginionego. Sprawdzali szpitale, krąg znajomych oraz rodzinę. Niestety bez rezultatu. Wówczas powiadomili Policję. Zaraz po zgłoszeniu zaginięcia lubartowscy policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Do działań zaangażowani zostali także policjanci z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego komendy w Lublinie. Policjanci sprawdzali każdą informację, która mogła doprowadzić do odnalezienia mężczyzny.

Przy jednej z ulic Lublina odnaleziono samochód 28-latka. Auto nie nosiło śladów włamania, jednak widoczne w nim były ślady krwi.

Finał poszukiwań okazał się  tragiczny. W nocy z 11/12 lipca policjanci odnaleźli zwłoki 28-latka. Ciało zakopane było w lesie na terenie powiatu parczewskiego.

10 lipca policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lubartowa w wieku 21 i 28 lat, których podejrzewali o dokonanie zabójstwa Pawła M. Jeden z nich 21-letni Krzysztof P. pracował razem z ofiarą.

Pracujący nad sprawą policjanci odtworzyli ostatnie godziny piątkowego wieczoru, kiedy to ostatni raz widziano Pawła. Analizowali ślady, przesłuchiwali świadków. Efektem ich pracy było zatrzymanie trzeciego ze sprawców.

21-letni Robert W. był kompletnie zaskoczony. Nie stawiał oporu i nie próbował ucieczki. Nie był dotychczas notowany przez Policję. Wczoraj w prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzut zabójstwa. Sad zastosował wobec niego tymczasowego areszt. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony