Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia oddziału prewencji Policji i zespołu konnego

Data publikacji 14.05.2012

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się szkolenie pododdziałów zwartych Policji z ogniwem konnym wykorzystywanym często przy zabezpieczeniu imprez masowych m.in. w celu przywróceniu zbiorowo naruszonego porządku publicznego.

Po działaniach z ogniwem przeprowadzono elementy doskonalenia zawodowego z zakresu działania kompanii Policji z armatką wodną. Ćwiczeniom funkcjonariuszy przyglądali się przedstawiciele niemieckiej policji z Brandenburgii, z którą cały czas jest rozwijana współpraca polegająca na wymianie wzajemnych doświadczeń.

Tym razem omówione zostały zadania Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i niemieckiego odpowiednika, czyli Krajowego Oddziału Prewencji (LESE). Podczas szkolenia policjanci mogli wymienić doświadczenia w zakresie działań pododdziałów zwartych związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego podczas trwania różnego rodzaju imprez masowych. Zachodni sąsiedzi mieli również możliwość poznania sprzętu, jakim dysponują łódzcy policjanci.

(KWP w Łodzi / mg)

Film Ćwiczenia oddziału prewencji Policji i zespołu konnego

Opis filmu: konie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ćwiczenia oddziału prewencji Policji i zespołu konnego (format flv - rozmiar 11.96 MB)

Powrót na górę strony