Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowych policjantów

Data publikacji 14.05.2012

Dziś o godz. 14:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 39 funkcjonariuszy, wśród których są 4 kobiety. Ślubowanie od policjantów przyjął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej służby dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Po zakończeniu kursu funkcjonariusze powrócą do województwa kujawsko-pomorskiego. 11 osób służyć będzie w Bydgoszczy, 6 w Toruniu, po 4 w Grudziądzu i we Włocławku, po 2 w Brodnicy, Żninie i Oddziale Prewencji Policji, oraz po 1 w Inowrocławiu, Wąbrzeźnie, Lipnie, Nakle, Radziejowie i Sępólnie Krajeńskim.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który podkreślił wagę roty ślubowania. Do słów tych dołączył się Kapelan kujawsko-pomorskiej Policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony