Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wymusić kilkaset tysięcy złotych - wpadli w zasadzkę

Data publikacji 15.05.2012

Policjanci z Otwocka zatrzymali 5 mężczyzn, w tym 3 obywateli jednej z kaukaskich republik należących do Federacji Rosyjskiej. Podejrzani mężczyźni od jednego z przedsiębiorców branży budowlanej usiłowali wyłudzić kilkaset tysięcy złotych, w razie odmowy grożąc pozbawieniem życia członków jego rodziny. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu jednego z przedsiębiorców działającego w branży budowlanej zaczęli odwiedzać obcy mu mężczyźni. Byli to obcokrajowcy dobrze posługujący się jednak językiem polskim. Mężczyźni zaczęli składać przedsiębiorcy „propozycje” finansowe związane z rozliczeniami dotyczącymi współpracy jego firmy z kontrahentami. Zażądali od niego kilkuset tysięcy złotych, podając krótki termin, a w razie odmowy zagrozili zamachem na jego najbliższych.
Policjanci z Otwocka zajmowali się rozpracowaniem tej sprawy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Ich działania operacyjne i zasadzka przeprowadzona w pobliżu domu terroryzowanego przedsiębiorcy, doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy próbowali groźbami, zmusić przedsiębiorcę do przelania pieniędzy na podane przez siebie konto.

Zaskoczeni mężczyźni (22 – 24-letni) próbowali jeszcze stawiać opór, lecz po krótkiej chwili zostali obezwładnieni. Jak się okazało, cała trójka pochodziła z jednej z kaukaskich republik należących do Federacji Rosyjskiej.

Kolejnych dwóch mężczyzn policjanci zatrzymali w jednej z miejscowości w pobliżu Garwolina. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 49-latek wraz z 28-letnim znajomym mogli być pomysłodawcami i zleceniodawcami wymuszenia. Łącznie zatrzymano 5 mężczyzn.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem otwockiej prokuratury.

Sąd przychylił się do złożonego wniosku i wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano trzymiesięczny areszt. Za wymuszenie rozbójnicze zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.33 MB)

Powrót na górę strony