Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powoływali się na wpływy w sądzie

Data publikacji 26.07.2007

Policjanci z wydziału do walki z korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lata, którzy powoływali się na wpływy w bielskim sądzie. Jak wynika z ich ustaleń, rok temu mężczyźni w zamian za 17 tys. zł podjęli się pośrednictwa w sprawie wydania korzystnego orzeczenia zwrotu prawa jazdy i odstąpienia od wykonania kary pozbawienia wolności.

Do tej sprawy, prowadzonej od zeszłego roku, zatrzymano już 14 osób. Starszy z mężczyzn został już tymczasowo aresztowany, wobec drugiego zastosowano poręcznie majątkowe w kwocie 5 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w sądzie. Jeden z nich, gdy został przesłuchany jako oskarżony w innej sprawie powoływania się na wpływy, drugi, gdy złożył zeznania w charakterze świadka w sprawie swojego poprzednika.

32-letni bielszcznin jest już ósmą osobą wobec której zastosowano areszt tymczasowy. Wobec kolejnych podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe na łączną kwotę ponad 50 tys. zł, a na poczet przyszłych kar zajęto ich mienie o wartości ponad 180 tys. zł.

Powrót na górę strony