Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził ponad 115 tys. zł

Data publikacji 15.05.2012

Policjanci z mieleckiej komendy zatrzymali mieszkańca województwa Dolnośląskiego, który próbował wyłudzić z mieleckich banków ponad 115 tys. złotych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu oszusta na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mieleckiej komendy, realizując czynności związane z oszustwami finansowymi, zatrzymali wychodzącego z jednego z mieleckich banków mężczyznę. Jak się okazało, chwilę wcześniej przedłożył on w banku podrobione dokumenty w celu wyłudzenia kredytu w wysokości 30 tys. zł. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 54-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego posługiwał się różnego rodzaju podrobionymi dokumentami, które przedstawiał w bankach.

W toku dalszych czynności ustalono, że dzień wcześniej wyłudził z innego banku w Mielcu, również na podstawie fałszywych dokumentów, 30 tys. złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna jeszcze w dwóch innych mieleckich bankach złożył wnioski kredytowe na 25 i 30 tys. złotych. Łączna suma wyłudzonych przez 54-latka kredytów wynosi na chwilę obecną ponad 115 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanemu mężczyźnie Przedstawione zostały zarzuty oszustwa. Sąd zastosował wobec oszusta
tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Z wiedzy policjantów wynika, że mężczyzna mógł wyłudzać kredyty wcześniej, nie tylko na Podkarpaciu. Policjanci sprawdzają, czy działał sam, czy był tylko podstawioną osobą, która finalizowała umowy kredytowe w bankach na czyjeś zlecenie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony