Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z rajdowcem o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 15.05.2012

14 maja 2012 roku na zaproszenie koluszkowskich policjantów we wspólnych prelekcjach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczestniczył znany kierowca rajdowy - Krzysztof Hołowczyc. Spotkanie przeprowadzono dla młodzieży z I L.O. w Koluszkach.

Popularny gość brał udział w nagraniu teledysku realizowanego przez koluszkowskie Studio, co było okazją do nawiązania współpracy z miejscową policją. Mundurowi zabezpieczali plan zdjęciowy, a sportowiec zgodził się na spotkanie z Policją i licealistami.

W trakcie prelekcji Krzysztof Hołowczyc opowiadał młodzieży jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Podkreślał, że od tego może zależeć życie i zdrowie nie tylko nasze, ale i innych uczestników ruchu. Powiedział, że nawet taki doświadczony kierowca jak on nie może pozwolić sobie za „kółkiem” na zbytnią pewność siebie, która często prowadzi do wypadków. Ponadto sportowiec opowiadał o swoich planach związanych z wzięciem udziału w kolejnym rajdzie Dakkar i o niebezpieczeństwach, jakie temu towarzyszą. Na koniec nie obyło się bez rozdawania autografów i pozowania do pamiątkowych zdjęć. Rajdowiec zajrzał także do klasy, gdzie uczyły się najmłodsze dzieci. Przekazał im kilka słów o bezpieczeństwie, a na prośbę sportowca jego mali fani obiecali trzymać za niego kciuki podczas kolejnego rajdu Dakkar.

Miejmy nadzieję, że cenna lekcja o bezpieczeństwie na drodze jaką przekazał Krzysztof Hołowczyc zostanie w pamięci maluchów i licealistów na długo.

(KWP w Łodzi / mj)
 

Powrót na górę strony