Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali impulsy telefoniczne

Data publikacji 26.07.2007

Policjanci z Łodzi zatrzymali kolejnych członków gangu, który wyłudził impulsy telefoniczne na co najmniej 1,2 miliona złotych. Dwaj 33-latkowie zostali zatrzymani w mieszkaniach na trenie jednego z osiedli. Jeden z mężczyzn próbował uciekać, drugi podawał fałszywe dane. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, a wnioski o areszt już leżą w łódzkim sądzie.

Na trop oszustów telefonicznych policjanci wpadli już w kwietniu b.r., dzięki współpracy z Telekomunikacją Polską. Zatrzymano wtedy czterech członków grupy, w tym kobietę. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

25 lipca w ręce policjantów wpadli kolejni przestępcy. Dwaj 33-letni łodzianie zostali zatrzymani w mieszkaniu na terenie dzielnicy Łódź-Bałuty. Jeden z nich na widok policjantów rzucił się do ucieczki, jego wspólnik natomiast podawał fałszywe dane personalne. Okazało się bowiem, że obaj mężczyźni są poszukiwani. Grupie, do której należeli zarzuca się kradzież impulsów telefonicznych wartych 1,2 mln zł. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Skierowano już wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn.

Zobacz:
Wydzwonili milion

Powrót na górę strony