Trzy osoby zatrzymane za handel marihuaną
Policjanci z Wrocławia zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli ponad 2,5 tys. porcji marihuany. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z wrocławskiego oddziału prewencji pełnili służbę w jednej z miejscowości w okolicach Wrocławia. Podjęli interwencję wobec 21-latka i okazało się, że ma on przy sobie blisko 2500 porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawę przejęli policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.
Po wstępnych ustaleniach policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby w wieku 20 i 25 lat. W mieszkaniu jednej z nich znaleźli 100 porcji marihuany, wagę elektroniczną i kilkadziesiąt woreczków z zapięciem strunowym, mogących służyć do porcjowania i pakowania narkotyków.
Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel środkami odurzajacymi.