Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezydent RP w Policyjnym Centrum Dowodzenia

Data publikacji 15.05.2012

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził dziś Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie. Wszystkim policjantom życzył sukcesów w zakresie tworzenia bezpiecznych warunków podczas Mistrzostw i wyrozumiałości ze strony kibiców.

Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie pod Warszawą to miejsce, z którego podczas Euro 2012 policjanci będą koordynować działania związane z zabezpieczeniem turnieju oraz wymieniać informacje z innymi służbami biorącymi udział w zabezpieczeniu Mistrzostw. Centrum to także miejsce, w którym dochodzić będzie do wymiany informacji ze służbami z innych krajów.

Prezydent Bronisław Komorowski przywitał zgromadzonych w Policyjnym Centrum Dowodzenia funkcjonariuszy i zapoznał się ze specyfiką ich pracy. Wyraził ogromną radość ze zmian jakich dokonano dzięki inwestycjom. - Obiekt jest bardzo nowocześnie wyposażony i pozostanie po Euro jako element zwiększający szansę na  dobrą koordynację i dobre dowodzenie operacjami policyjnym - powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski podkreślił,  że władze starają się pomagać w organizacji struktur i systemów, które pomogą zapewnić dobry przebieg turnieju. - Chodzi nie tylko o same rozgrywki, ale także o całą otoczkę, bardzo trudną i bardzo wymagającą. Zarówno dotyczy to kwestii natury komunikacyjnej, organizacji pobytu, jak i kwestii bezpieczeństwa - zaznaczył.

Prezydent życzył policjantom sukcesów oraz sympatii i akceptacji ze strony kibiców. - Chciałbym życzyć, aby nie przybywało niepotrzebnych dodatkowych źródeł zagrożenia i napięcia - powiedział Bronisław Komorowski.

Policyjne Centrum Dowodzenia ma działać bez przerwy. W sumie będzie w nim pracowało 229 policjantów i pracowników Policji, a także 26 funkcjonariuszy z krajów biorących udział w mistrzostwach. Wsparcia udzielą także funkcjonariusze z Europolu i Interpolu, a także ABW, BOR, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

pt

foto: rh

100 dni przed Euro 2012 - przygotowania Policji »

Z wizytą w Policyjnym Centrum Dowodzenia »

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.87 MB)

Powrót na górę strony