Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant - mistrzem karate

Data publikacji 16.05.2012

Zawód policjanta to zawód z pasją - wymaga zaangażowania i poświęcenia. W codziennej służbie nie brakuje sytuacji trudnych, kryzysowych czy niebezpiecznych. Ważne jest nie tylko radzenie sobie z kryzysem, ale także po kryzysie - w odreagowaniu stresu i odnalezieniu spokoju pomaga rozwijanie posiadanych pasji.

Z zawodu policjanci, z zamiłowania: sportowcy, artyści, kolekcjonerzy.  Mają rożne hobby, które rozwijają w czasie wolnym od służby.  Jednym z nich jest aspirant sztabowy Robert Bretner z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ktróry  trenuje karate. Zdobył właśnie mistrzowski stopień - 4 dan.  W służbie od 23 lat, karate trenuje od 1982 roku. 

Do egzaminu przygotowywał się 15 miesięcy, trenując każdego dnia. Egzamin na stopień 4 dan zdawał przed mistrzem Światowej Organizacji Oyama Karate Shigeru Oyama (10 dan). I jest chyba jedynym Policjantem w Polsce, który posiada stopień 4 dan.

Oprócz doskonalenia techniki walki sensei Robert Bretner jako wolontariusz pomaga innym - szkoli między innymi młodzież, uczestnicząc jako instruktor w ogólnopolskich obozach szkoleniowych w kraju i za granicą (jako wychowawca wyszkolił już wielu mistrzów karate), wielokrotnie uczestniczył także w zawodach w roli sędziego.

(KWP w Krakowie / wm)

Powrót na górę strony