Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pożegnali kolegę

Śmierć każdego policjanta jest ogromnym ciosem dla całej policyjnej braci, zwłaszcza wtedy, gdy policjant traci swoje życie w takich okolicznościach jak Rafał, podczas pełnienia służby. Ostródzcy funkcjonariusze oraz wiele delegacji z innych rejonów Polski przyjechało do Ostródy, by towarzyszyć swojemu koledze w jego ostatniej drodze.

"Pogrążeni w ogromnym bólu żegnamy tego wspaniałego człowieka, męża, ojca, syna i policjanta, którego serce zatrzymało się na posterunku. Ja, funkcjonariusze i pracownicy naszej komendy, zawsze będziemy pamiętać honorowego, ambitnego policjanta, ale także pogodnego, młodego człowieka” – tymi słowami Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie mł. insp. Krzysztof Fic pożegnał podczas wczorajszych uroczystości pogrzebowych, tragicznie zmarłego policjanta st. sierż. Rafała Rosiaka.

Przypomnijmy, do wypadku, w którym zginął st. sierż. Rafał Rosiak, funkcjonariusz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, doszło w miniony piątek około godziny 10.00. Jadący drogą krajową nr 7 na obwodnicy Ostródy kierowca tira wymijał oznakowany pachołkiem ubytek w drodze i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z jadącym z naprzeciwka policjantem na motocyklu. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, funkcjonariusz zginął na miejscu. Ta straszna wiadomość natychmiast dotarła do komendy i wszystkich pogrążyła z głębokim smutku. Policjanci ze łzami w oczach pracowali na miejscu tego tragicznego wypadku.

Wczoraj pożegnaliśmy go na zawsze. Oprócz rodziny, przyjaciół i policjantów, którzy pracowali z nim na co dzień, w uroczystościach pogrzebowych uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Adam Kołodziejski, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, przedstawiciele władz samorządowych, innych służb mundurowych oraz wielu instytucji.

Na zakończenie uroczystości wiele słów otuchy i wsparcia usłyszała wdowa po tragicznie zmarłym Rafale. Komendant wręczył jej czapkę z białym otokiem, którą do służby zakładał jej mąż, by była powodem do dumy i symbolem poświęcenia Rafała dla bezpieczeństwa innych. Policjanci zapewnili, że pamięć o jej mężu pozostanie w ich sercach na zawsze.

(KWP w Olsztynie / wm)

Powrót na górę strony