Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził sprzęt o wartości ponad 30 tys. złotych

Data publikacji 16.05.2012

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali informację o wyłudzeniu drogich telefonów komórkowych oraz usług telekomunikacyjnych wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Osoba, która miała dokonać wyłudzeń, odbywała właśnie karę pozbawienia wolności ...

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca w celu dokonania przestępstwa posłużył się fałszywymi dokumentami o dochodach i zatrudnieniu. Ustalonym podejrzanym w tej sprawie okazał się być 34 - latek ... odbywający właśnie karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych.

Przesłuchany mężczyzna początkowo zaprzeczał temu, by miał cokolwiek wspólnego z wyłudzeniami - „w końcu odbywał karę pozbawienia wolności”. Jak się wkrótce okazało, umowy z operatorami zawierane były w czasie, gdy 34 - latek wychodził na przepustki. Podejrzany w końcu przyznał się do wyłudzenia w sumie 20 telefonów różnych marek, dwóch modemów oraz dwóch laptopów o łącznej wartości ponad 30 tys. złotych. Tłumaczył, że sprzęt sprzedawał, a uzyskane w ten sposób pieniądze wydawał na „alkohol i życie”. Mężczyzna odbywa obecnie karę pozbawienia wolności za kradzieże.

Za oszustwo i posłużenie się sfałszowaną dokumentacją grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony