Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczonych kilkaset krzewów konopi

Data publikacji 17.05.2012

Kłodzcy policjanci i celnicy zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Rosło tam kilkaset krzewów. Zatrzymano mężczyznę i kobietę. Za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczną ilość narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Zespołu Zwalczania Przestępczości Narkotykowej kłodzkiej komendy przy współpracy z Urzędem Celnym realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zlokalizowali na terenie gminy Kłodzko miejsce, co do którego istniało podejrzenie, że prowadzona jest tam nielegalna uprawa konopi. Podczas przeprowadzonych działań, funkcjonariusze ujawnili w jednym z budynków mieszkalnych plantację marihuany.

Rośliny uprawniane były w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w sztuczne naświetlanie, nawadnianie i wentylację. Policjanci zabezpieczyli 372 krzewy konopi. Z każdego z nich można by było uzyskać prawie 300 gramów gotowej do sprzedaży marihuany. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli 42 gramy gotowego już suszu.

W tej sprawie policjanci zatrzymali już 22-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę, jednak nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W świetle obowiązujących przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczną ilość narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu /wm)

Powrót na górę strony