Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli samochody - zostali zatrzymani

Data publikacji 17.05.2012

Szczecińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali trzech sprawców kradzieży samochodów i włamań do pojazdów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, ale sprawa nadal pozostaje rozwojowa. Podejrzanym za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia policjanci z Pogodna wraz ze śledczymi z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, we współpracy z funkcjonariuszami z Żandarmerii Wojskowej, zatrzymali trzech młodych mieszkańców miasta, który  od początku maja dokonali kilkunastu przestępstw związanych z kradzieżami aut oraz włamaniami do pojazdów na terenie Szczecina.

Sprawcy interesowali się głównie starszymi modelami aut marki "Fiat" ,które rozkładali na części w lesie, a karoserie podpalali, aby ukryć ślady swoich przestępczych czynów. Zabrane z samochodów części złodzieje sprzedawali w punktach złomu. Mundurowi nadal ustalają poniesione  przez pokrzywdzonych straty oraz docierają do odbiorców skradzionych części samochodowych.

Policjanci przedstawili sprawcom łącznie 22 zarzuty, za które grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje rozwojowa, niewykluczone są kolejne zarzuty i zatrzymania. 

Cała trójka została tymczasowa aresztowana na okres 2 miesięcy.

(KWP w Szczecinie / wm)

Powrót na górę strony