Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa w całym kraju

Data publikacji 26.07.2007

Świętokrzyscy i śląscy policjanci zatrzymali w Katowicach dwie osoby podejrzane o dokonanie kilkudziesięciu przestępstw gospodarczych na terenie całego kraju.

50-letni mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od trzech lat. W  procederze pomagała mu 42-letnia mieszkanka Myślenic. Policjanci zatrzymali ich wczoraj wieczorem w jednym z katowickich sklepów.

Mężczyzna był poszukiwany przez prokuratury i sądy w całym kraju. Policjnaci ustalili, że w różnych miejscach kraju zakładał działalność gospodarczą w różnych profesjach. Wynajmował pomieszczenia by podkreślić wiarygodność swojej firmy, a po dokonaniu oszustwa zmieniał miejsce swojej działalności. Oszustw, wyłudzeń podatkowych i innych przestępstw z tej kategorii dokonywał na szkodę firm oraz osób prywatnych. Często zmieniał sposób działania, jednak najczęściej wystawiał fałszywe faktury na zamówiony towar i po jego podjęciu znikał z siedziby swojej firmy. Najprawdopodobniej właśnie w województwie śląskim nawiązał znajomość z 42–letnią mieszkanką Myślenic, również poszukiwaną przez prokuratury i sądy w całym kraju w związku z podejrzeniem o działalność przestępcza o podobnym charakterze.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony