Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka zatrzymana

Data publikacji 17.05.2012

Za oszustwa metodą na wnuczka odpowie przed sądem 31–latka zatrzymana przez bogatyńskich i zgorzeleckich policjantów. Oszustka działała na terenie Bogatyni. Podejrzana wpadła, kiedy usiłowała wyłudzić od starszej kobiety 10 tys. złotych.

16 maja bogatyńscy i zgorzeleccy policjanci prowadzili działania przeciwko oszustom działającym metodą na wnuczka. Otrzymali informację, że do starszej mieszkanki Bogatyni zadzwonił mężczyzna podający się za jej siostrzeńca. Fałszywy siostrzeniec poprosił o pilne pożyczenie 10 tys. złotych, ponieważ spowodował wypadek i musi zapłacić odszkodowanie. Pieniądze miała odebrać znajoma. Kobieta nie posiadała takiej kwoty pieniędzy w domu, więc udała się do banku. Przekazanie pieniędzy miało nastąpić w jej miejscu zamieszkania.

Po pieniądze przyszła młoda kobieta. Oszustka nie wiedziała, że przez cały czas jest obserwowana przez policjantów. W chwili przekazywania pieniędzy funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Zatrzymaną kobietą okazała się 31–letnia mieszkanka Bogatyni. Policjanci ustalili, że do chwili obecnej zatrzymana kobieta dopuściła się co najmniej trzech tego typu oszustw na terenie Bogatyni. Łącznie jej łupem padło co najmniej 6 tys. złotych.

Zatrzymana odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony