Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty 93 kradzieży

Data publikacji 17.05.2012

Ma na swoim koncie 93 kradzieży i spowodowanie strat w firmie sięgające ponad 200 tysięcy złotych. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież płytek niklowych z firmy na terenie miasta. Sprawca będąc zatrudniony w tym zakładzie, wynosił płytki i sprzedawał je. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Wałbrzychu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Świebodzic, podejrzanego o okradanie pracodawcy. Jak się okazało, sprawca ma na swoim koncie 93 kradzieże w miejscu zatrudnienia.

Funkcjonariusze, gdy uzyskali pierwszą informację o przestępczym procederze, rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego czynu. W wyniku podjętych działań operacyjnych wytypowali, a następnie zatrzymali, 28-letniego mężczyznę. Sprawcą kradzieży okazał się być 28-letni mieszkaniec Świebodzic, jak się okazało magazynier zakładu pracy.

Pracując na tym stanowisku, mężczyzna wynosił płytki niklowe, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu. Jak ustalili policjanci, sprawca działał systematycznie przez blisko rok czasu. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę 213 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia o wartości 80 tysięcy złotych, które zostało zabezpieczone. W chwili obecnej w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Wczoraj prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu przedstawiła zatrzymanemu 93 zarzuty kradzieży znacznej wartości i zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony