Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali desperatkę

Data publikacji 17.05.2012

Szybkie przekazanie informacji między dyżurnymi policji a pracownikami poradni telefonicznej dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym przyczyniło się do uratowania 32-letniej, która usiłowała popełnić samobójstwo, łykając dużą ilość leków.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu został powiadomiony przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, iż jedna z osób dyżurująca w poradni dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym odebrała niepokojący telefon. W trakcie rozmowy z nieznaną kobietą pracownica infolinii ustaliła, że dzwoniąca połknęła dużą ilość leków, usiłując popełnić samobójstwo. Z minuty na minutę głos dzwoniącej słabł i był coraz mniej wyraźny. Kobieta zdążyła jeszcze powiedzieć, w jakiej miejskości mieszka.

Informacja ta została przekazana policjantowi pełniącemu dyżur w wojewódzkim stanowisku kierowania mazowieckiej KWP zs. w Radomiu. Tą drogą trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie, który rozpoczął działania mające na celu ustalenie miejsca zamieszkania kobiety. O potencjalnej samobójczyni powiadomiono też miejscowe pogotowie ratunkowe.

Po ustaleniu, gdzie kobieta mieszka, na miejsce pojechało pogotowie i policja. Kobieta na całe szczęście po przyjeździe służb była przytomna, jednak została przewieziona do szpitala na badania i obserwację.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony