Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Skała" i "Gruby" zatrzymani przez CBŚ

Data publikacji 19.05.2012

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i stołecznego wydziału realizacji zatrzymali trzech mężczyzn – liderów grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Przemysław K. "Skała", Marcin K. "Gruby" oraz Andrzej W. stanowili trzon tzw. grupy ciechanowsko-pułtuskiej zajmującej się produkcją narkotyków i handlem nimi. Policjanci zabezpieczyli przy nich środki odurzające, prawie 12 tys. euro, kilkadziesiąt telefonów komórkowych i fałszywe dokumenty.

Policjanci Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP od pół roku rozpracowywali grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, tzw. ciechanowsko-pułtuską. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że członkowie szajki zajmowali się produkcją, przemytem oraz handlem środkami odurzającymi – głównie kokainą i amfetaminą. Policjanci wiedzieli, że dochody z narkotyków oraz innych przestępstw szefostwo grupy lokowało w legalnych interesach, aby wyprać pieniądze pochodzące z nielegalnego źródła. Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, grupa miała bardzo szerokie kontakty w świecie przestępczym. Współpracowała z grupą mokotowską oraz szkatułowcami, miała znajomości w krajach Unii Europejskiej oraz Ameryce Południowej.

Członkowie grupy prawdopodobnie zdawali sobie sprawę, że są na celowniku Centralnego Biura Śledczego, dlatego już od dłuższego czasu ukrywali się i starali się często zmieniać miejsca zamieszkania oraz samochody, które służyły im do prowadzenia "interesów". Mimo prób kamuflażu, policjanci z wydziału pościgowego namierzyli trzech liderów grupy na jednym z warszawskich osiedli. Wtedy wszystko potoczyło się błyskawicznie. Policjanci z CBŚ, wspierani przez kolegów z Wydziału Realizacji KSP, przystąpili do działania. Zatrzymanie miało charakter dynamiczny - Przemysław K. "Skała”, Marcin K. "Gruby” oraz Andrzej W. byli całkowicie zaskoczeni widokiem policjantów. Nie mieli szans na jakąkolwiek reakcję.

W trakcie zatrzymania przy mężczyznach zabezpieczono fałszywe dowody osobiste, prawa jazdy i kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Po przeszukaniu jednego z mieszkań, w którym przebywał „Skała”, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kilograma kokainy oraz prawie 12 tysięcy euro.

kj / mg
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.47 MB)

Nagranie audio O akcji CBŚ mówi insp. Mariusz Sokołowski, Rzecznik Komendanta Głównego Policji

Pobierz plik O akcji CBŚ mówi insp. Mariusz Sokołowski, Rzecznik Komendanta Głównego Policji (format mp3 - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony