Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

Data publikacji 17.05.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt włamań do mieszkań na terenie miasta. Łączną sumę strat w tej sprawie oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych. Włamywacz trafił już do tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

11 maja 2012 roku około godz. 19:30 funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg włamań. W związku z zatrzymaniem policjanci zabezpieczyli także przedmioty służące do popełniania przestępstw. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu 29 kradzieży z włamaniami, gdzie łączną wartość strat oszacowano na kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Sprawca działał w okresie od 2010 do 2012 roku na terenie Wrocławia, włamując się do mieszkań. Jego łupem padał sprzęt elektroniczny w postaci laptopów, telefonów komórkowych oraz aparatów fotograficznych, a także biżuteria i dokumenty. Rzeczy te następnie sprzedawał przygodnie spotkanym osobom, przeznaczając uzyskane w ten sposób pieniądze na własne potrzeby. Okazało się, że 35-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że liczba czynów, które ma na swoim koncie zatrzymany jest znacznie większa. Wobec mężczyzny zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony