Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Studenci zatrzymani w akademiku

Data publikacji 18.05.2012

W ostatnim okresie do stołecznych policjantów zaczęły wpływać sygnały, że na jednej z warszawskich uczelni wśród studentów rozprowadzane są różnego rodzaju narkotyki. Kryminalni sprawdzili informacje i po szczegółowym wyjaśnieniu sprawy zatrzymali 12 osób, którym przedstawiono 30 zarzutów. Zatrzymani będą odpowiadać między innymi za wytwarzanie, posiadanie, udzielanie środków odurzających, a także za handel znacznymi ilościami takich środków.

Policjanci przystąpili do pracy i szybko okazało się, że faktycznie studenci nie mieli większych problemów z zakupem miękkich i twardych narkotyków, albowiem na terenie jednego z akademików funkcjonowała grupa studentów, rozprowadzających wśród swoich znajomych środki odurzające.

Na podstawie zebranych informacji, policjanci z wydziału kryminalnego przygotowali się do dalszych działań i pod nadzorem Prokuratorów Rejonowych dla Warszawy Mokotowa oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymali osoby wchodzące w skład grupy, zabezpieczając przy tym duże ilości środków odurzających.

Łącznie zatrzymanych zostało 12 podejrzanych, którym przedstawiono 30 zarzutów, w tym zarzuty wytwarzania, posiadania i udzielania środków odurzających, a także handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Przy podejrzanych oraz w zajmowanych przez nich pomieszczeniach znaleziono ponad pół kilograma środków odurzających i pieniądze najprawdopodobniej pochodzące z handlu narkotykami. Odzyskano również kradziony na terenie innego województwa samochód. Podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkanaście kilogramów narkotyków.

Na wniosek policjantów z wydziału kryminalnego KSP i prokuratury Sąd Rejonowy zastosował wobec 4 osób środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałych 8 podejrzanych objętych zostało dozorami Policji. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały pieniądze oraz mienie, które podejrzani zakupili za środki zgromadzone ze sprzedaży narkotyków. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Podejrzanym za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP / mj)
 

Powrót na górę strony