Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Premier Donald Tusk odwiedził poznańskich policjantów

Data publikacji 18.05.2012

Poznańskich policjantów odwiedził dzisiaj premier polskiego rządu Donald Tusk. Prezes Rady Ministrów zwiedził siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a także spotkał się z policjantami. Premierowi towarzyszył Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki.

Premier przyjechał do Poznania między innymi po to, by odwiedzić policjantów oraz sprawdzić i ocenić stan przygotowań wszystkich służb do zabezpieczenia mających się odbyć za trzy tygodnie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W trakcie wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu na ul. Szylinga, szef wielkopolskich policjantów insp. Krzysztof Jarosz zaprezentował premierowi stanowisko kierowania oficera dyżurnego oraz stanowisko dowodzenia. Policjanci z poznańskiego sztabu będą w tym miejscu obserwować, co dzieje się na ulicach miasta. Będą też podejmować tam decyzje wpływające na bezpieczeństwo mieszkańców i kibiców w trakcie EURO 2012. Szczegóły policyjnych działań przedstawił Premierowi podinsp. Roman Kuster, pełniący obecnie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

Później odbyło się spotkanie Premiera z poznańskimi policjantami. Gośćmi na tym spotkaniu byli: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Mendelak, a także Komendant GPK SG, Komendant WŻW.

Podczas spotkania przedstawiciele wszystkich służb zapewnili Premiera Donalda Tuska o pełnej gotowości do EURO 2012. W odpowiedzi na zapytania Premiera, szef sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk szczegółowo wyjaśniał kwestie wydawania przez policję opinii w zakresie organizacji imprez związanych z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Na zakończenie spotkania premier Donald Tusk powiedział, że w jego ocenie Poznań ma największe doświadczenie w organizacji imprez sportowych na dużą skalę. Wraził opinię, że wszystkie służby perfekcyjnie zabezpieczą największą imprezę sportową w historii kraju. Jednocześnie Prezes Rady Ministrów wyraził przekonanie, że poznaniacy sprostają wszystkim oczekiwaniom.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony