Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utylizowane narkotyki z policyjnych magazynów

Data publikacji 18.05.2012

Pod czujnym okiem policjantów z komendy wojewódzkiej 15 papierowych worków z różnego rodzaju narkotykami spalono w piecu. Policjanci mogli zniszczyć środki odurzające dopiero po prawomocnych wyrokach skazujących, w których sąd orzeka również zniszczenie dowodów rzeczowych. Do tego czasu wszystkie zabezpieczone przez policjantów nielegalne substancje są przechowywane w jednym z najlepiej strzeżonych miejsc komendy Policji w Bydgoszczy.

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To właśnie tam, do czasu zakończenia postępowań karnych, trafiają zabezpieczane między inny przez policjantów narkotyki. Głównie jest to marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy, rzadziej kokaina, heroina czy LSD. Narkotyki, po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, lądują w zalakowanych pakietach w magazynie. Tam czekają na prawomocny wyrok, w którym sąd orzeka również o zniszczeniu środków odurzających.

Dzisiaj pod czujnym okiem kryminalnych z komendy wojewódzkiej 15 worków z narkotykami zostało przetransportowanych konwojem do spalarni na terenie powiatu bydgoskiego. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, 560 pakietów wypełnionych różnego rodzaju środkami odurzającymi znalazło się w piecu i spłonęło

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony