Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 18.05.2012

Do 8 lat więzienia grozi mieszkańcowi Wyrzyska zatrzymanemu na podstawie informacji zebranych przez kryminalnych z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Mężczyzna jest podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu w bydgoskich komisariatach.

Wczoraj policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wyrzyska podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Do zdarzenia doszło wieczorem 24 kwietnia. Dyżurny bydgoskiej policji otrzymał od anonimowego mężczyzny telefoniczną informację o podłożeniu bomby w komisariacie. Ponieważ rozmówca nie wskazał konkretnej jednostki policji, podjęto decyzję o sprawdzeniu wszystkich komisariatów na terenie miasta. Jak się okazało, w żadnym z budynków nie ujawniono ładunków wybuchowych, a zgłoszenie było głupim wybrykiem.

Wtedy do działania przystąpili kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Podjęte przez nich działania doprowadziły do jednego z mieszkańców województwa wielkopolskiego. Na podstawie tych ustaleń policjanci z Wyrzyska zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Podejrzany został przewieziony do Bydgoszczy i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj 30-latek usłyszał zarzuty przestępstwa.

Teraz mieszkańcowi Wyrzyska grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony