Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny niechroniony

Data publikacji 19.05.2012

Patrol siedleckiej drogówki, poruszający się radiowozem wyposażonym w videorejestrator, uwiecznił "wyczyn" 33-latka, który jechał rowerem drogą wojewódzką 803. Mężczyzna był niewidoczny dla innych kierowców, a do tego - kompletnie pijany. Został zatrzymany przez policjantów.

Od 1 października 2011 roku na drogach województwa mazowieckiego prowadzona jest przez Policję akcja "Bezpieczny niechroniony”. Jak wskazuje jej nazwa, szczególnym nadzorem ze strony biorących w niej udział funkcjonariuszy objęci są piesi, rowerzyści i motocykliści. W ramach tych działań funkcjonariusze stanowczo i konsekwentnie wykluczają z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu.

Celem działań jest zwrócenie szczególnej uwagi na nieoświetlonych rowerzystów, reagowanie na pieszych korzystających z dróg niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym również tych nietrzeźwych stwarzających realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przykład taki zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu. Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 33-latka poruszającego się po zmroku na rowerze drogą wojewódzką 803. Mężczyzna ten z wielkim trudem utrzymywał się "w pionie", a gdy zauważył, że jadą za nim policjanci, podjął nawet nieudaną ucieczkę, próbując skręcić w boczną uliczkę. Manewr ten okazał się ponad jego siły i jazda zakończyła się na trawniku, na który się przewrócił. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Od początku 2012 roku na drogach powiatu siedleckiego zatrzymano 165 nietrzeźwych kierujących, z których 31 poruszało się rowerami. Jak ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu stwarzają tacy rowerzyści z całą pewnością wiedzą ci z kierowców, którzy musieli w ostatniej chwili hamować lub omijać ich podczas spotkania na drodze.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.55 MB)

Powrót na górę strony