Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Noc Muzeów" w Pałacu Mostowskich

Data publikacji 20.05.2012

W trakcie "Nocy Muzeów" Pałac Mostowskich, w którym ma swoja siedzibę Komenda Stołeczna Policji, otworzył progi dla licznych zwiedzających. Przyszły całe rodziny, osoby starsze i młodsze, zawitali do nas także goście z zagranicy, a każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

"Noc Muzeów" w Pałacu Mostowskich rozpoczęła się punktualnie o 19.00, ale chętni do zwiedzenia siedziby Komendy Stołecznej Policji zaczęli się pojawiać dużo wcześniej. Wiele osób skorzystało z niecodziennej możliwości wejścia do gmachu budynku i zwiedzenia naszego muzeum. A było warto. W przygotowanie atrakcji dla naszych gości zaangażowało się wiele osób. Ekspozycja wzbogacona została nie tylko o nowe eksponaty, pochodzące ze Skansenu Rzeki Pilicy, lecz również o wiele pamiątek dostarczonych przez członków Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 oraz Stowarzyszenia Historycznego "Na posterunku", którzy wzięli udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu przebrani w mundury policjantów z okresu międzywojennego.

O 19.00 nastąpiło uroczyste przecięcie policyjnej taśmy zagradzającej wejście i mł. insp. Marek Purzycki - Naczelnik Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji zaprosił zwiedzających do środka. Chętnych do zwiedzenia wystawy w Pałacu Mostowskich przybywało z minuty na minutę. Po godzinie 20.00 tysięczny zwiedzający otrzymał od nas skromny upominek.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych cieszyły się samochody i motocykle policyjne. Nie brakowało chętnych do robienia zdjęć zabytkowym samochodom marki NYSA czy UAZ. Wielu zwiedzających skorzystało z okazji zobaczenia od środka wyposażenia obecnie użytkowanego przez stołecznych policjantów sprzętu transportowego, w tym mobilnego posterunku, czy APRD – pojazdu do obsługi zdarzeń i wypadków drogowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły pamiątki, maskotki oraz modele samochodzików policyjnych.

O 21:00 z koncertem wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Przez pól godziny można było posłuchać ciekawego repertuaru przygotowanego specjalnie na tę okazje przez kapelmistrza – podinsp. Janusza Trzepizura.

Dziękujemy za odwiedziny i wszystkich zapraszamy ponownie za rok.

(KSP / mg)

Film "Noc Muzeów" w Pałacu Mostowskich


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Noc Muzeów" w Pałacu Mostowskich (format flv - rozmiar 12.35 MB)

Powrót na górę strony