Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach – zatrzymano ponad 1700 nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 21.05.2012

Kolejny weekend za nami. Niepokoi liczba nietrzeźwych kierujących na naszych drogach. Łącznie policjanci ruchu drogowego zatrzymali ponad 1700 osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu – najwięcej w sobotę i w niedzielę, ponad 600 osób każdego dnia. Niestety, pijani kierowcy byli też sprawcami tragicznych wypadków.

Statystyki policyjnie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Dane z ostatniego weekendu nie pozostawiają złudzeń: od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali 1709 nietrzeźwych kierujących: w piątek - 448, w sobotę - 608, w niedzielę - 653.

Nietrzeźwi kierowcy byli też sprawcami wypadków drogowych. Do najtragiczniejszego doszło w Mrągowie. Prowadzący opla vectrę 25-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniosło 3 pasażerów, a kierujący autem zmarł w szpitalu. Okazało się, że sprawca wypadku miał 3,5 prom. alkoholu, a także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Licznik pomiaru prędkości auta zatrzymał się na 200 km/h.

Apelujemy po raz kolejny: nie ryzykujmy, siadając za kierownicą po alkoholu. To prosta droga do kłopotów! Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina, jednego piwa lub kieliszka wódki może przyczynić się do konfliktu z prawem i spowodować tragedię na drodze.

mg, pt

Powrót na górę strony