Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione maszyny o wartości 270 tys. złotych

Data publikacji 21.05.2012

Policjanci z Komendy Powiatowej w Sulęcinie, wspólnie z funkcjonariuszami ITD, odzyskali ciągnik rolniczy marki John Deere i koparkę Terex o łącznej wartości 270 tys. złotych. Jak ustalono, obydwie maszyny skradzione zostały w Danii.

W ostatni piątek (18.05) policjanci Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełnili służbę na terenie Boczowa /dawna droga K-2/. Wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali jeden z parkingów przy stacji paliw. Obok stojących ciężarówek volvo i iveco zauważyli dziwne zachowujących się czterech mężczyzn. Kierowcy na widok radiowozu pośpiesznie zamykali drzwi jednej z naczep.

Policyjny patrol przystąpił do legitymowania tych osób i sprawdzenia przewożonego ciężarówkami ładunku. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że mężczyźni są Litwinami, a na naczepie tira przewożą ciągnik rolniczy marki John Deere i koparkę Terex. Na pytanie o pochodzenie maszyn stwierdzili, że zarówno ciągnik jak i koparkę kupili w Danii, jednak żadnych dokumentów potwierdzających legalność takiej transakcji nie posiadają. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się po sprawdzeniu pojazdów w systemie komputerowym. Okazało się wówczas, że zarówno ciągnik jak i koparka zostały skradzione w połowie maja na terenie Danii.

Czterej Litwini zostali zatrzymani przez mundurowych, a pojazdy zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Obecnie policjanci ustalają w jaki sposób skradzione maszyny znalazły się w posiadaniu zatrzymanych. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy sprzętu szacowana jest na kwotę 270 tys. złotych. W miniony weekend sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech obcokrajowców na okres trzech miesięcy. Za udział w kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)
 

Powrót na górę strony