Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 tysiące porcji amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 21.05.2012

Trzech mężczyzn, którzy przewozili w swoim aucie amfetaminę zatrzymali oleśniccy policjanci. Narkotyki, z których można by uzyskać blisko 2 tys. porcji, ukryte były w schowku samochodu. Dwóch z pośród trzech zatrzymanych odpowie również za handel środkami odurzającymi.

W miejscowości Strzelce oleśniccy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli pojazd, którym jechało trzech mężczyzn. W schowku auta funkcjonariusze znaleźli worek z zapięciem strunowym, w którym był biały proszek. Policyjna analiza zabezpieczonej substancji wykazała, że była to amfetamina, z której można by uzyskać blisko 2 tysiące porcji tego narkotyku. Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów dostarczyły nowych dowodów pozwalających przedstawić dwóm zatrzymanym zarzuty handlu narkotykami. Funkcjonariusze udowodnili im handel blisko 5 tysiącami porcji amfetaminy.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 22 - 32 lat, mieszkańcy gmin Twardogóra i Dobroszyce. Jeden z nich przyznał się do pomagania w rozprowadzaniu środków odurzających. Decyzją sądu dwaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, trzeci podpisywał będzie listę osób dozorowanych.

Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony