Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na sklepy w Bydgoszczy, teraz posiedzi

Data publikacji 21.05.2012

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa od listopada pracowali nad zatrzymaniem sprawców napadu na sklepy w tej dzielnicy. Praca ta przyniosła spodziewany efekt. W sobotę (19.05) przed południem zatrzymali 19-latka, który dziś trafił do aresztu na dwa miesiące.

Od momentu zgłoszenia pierwszego napadu, tj. od listopada zeszłego roku,  policjanci z bydgoskiego Szwederowa pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców.

W czwartek (17.11) krótko po godz. 21:00 dwóch zamaskowanych napastników weszło do sklepu przy ul. Ugory. Tam, po zastraszeniu personelu i usiłowaniu użycia siły, zabrali kasetkę z pieniędzmi i uciekli. Kolejne zgłoszenie policjanci otrzymali następnego dnia. Około godz. 20:00 dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu przy ul. Szpitalnej, skąd usiłowali zrabować pieniądze. Napad nie udał się, bo zostali spłoszeni przez przypadkowego klienta, który wszedł akurat po zakupy.

Po nieudanej próbie sprawcy pojechali w okolice ul. Konopnickiej, gdzie dokonali napadu na sklep, skąd po zastraszeniu i uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w twarz, zabrali kasetkę z pieniędzmi. Straty jakie wyrządzili pokrzywdzonym sięgają kwoty 5 tys. złotych. Policjanci, pracując nad rozwiązaniem zagadki, kto dokonał tych napadów, analizowali wszystkie szczegóły i ślady oraz relacje świadków.

Zabezpieczone dowody pozwoliły na wytypowanie 19-letniego mieszkańca Torunia jako podejrzewanego o te przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę (19.05) przed południem we Włocławku. Prokurator przedstawił mu zarzuty dokonania dwóch napadów i usiłowania dokonania kolejnego. Dziś sąd zdecydował o aresztowaniu go na 2 miesiące.

Teraz policjanci pracują nad ustaleniem jego wspólnika, który razem z aresztowanym napadał na sklepy.

(KWP w Bydgoszczy / wm)

Powrót na górę strony