Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem

Data publikacji 21.05.2012

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sześciu mieszkańców powiatu iławskiego. Mężczyźni zostali ujęci w trakcie rozładunku kontenera wypełnionego maszynkami do golenia o wartości prawie 672 tys. zł.

Kryminalni z iławskiej komendy dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do kontenera, w którym przewożone były maszynki do golenia o łącznej wartości blisko 672 tys. zł. Do zatrzymania doszło na jednej z prywatnych posesji w gminie Iława. Funkcjonariusze weszli na jej teren w chwili przeładowywania towaru z kontenera do samochodu ciężarowego. Zaskoczeni mężczyźni rzucili się do ucieczki. Chwilę później siedzieli już w policyjnych radiowozach. Sześciu mieszkańców powiatu iławskiego w wieku od 19 – 46 lat trafiło do aresztu. Policjanci ustalili, że sprawcy zdemontowali tylne drzwi kontenera, nie naruszając zabezpieczeń celnych, po czym rozpoczęli wyładowywanie jego zawartości.

Policjanci zabezpieczyli ciągnik siodłowy z naczepą i kontenerem, ładunek w postaci maszynek do golenia o wartości blisko 672 tys. zł, samochód ciężarowy, do którego przeładowywano maszynki oraz samochód jednego z podejrzanych.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Iławie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Powrót na górę strony