Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwaną 2 listami gończymi

Data publikacji 21.05.2012

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych z KWP w Olsztynie zatrzymali 32-letnią Anetę B., która nie powróciła z przepustki do aresztu śledczego, gdzie odbywała karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo sprzed 10 lat. Kobieta wpadła w ręce funkcjonariuszy na terenie kompleksu leśnego pod Nowym Dworem Mazowieckim. 32-latka ma do odbycia karę jeszcze ponad 17 lat więzienia, ponadto za nie powrócenie z przepustki dodatkowo sąd może o rok przedłużyć jej wymiar kary.

Poszukiwana od około 1,5 roku przez Sąd Okręgowy oraz Prokuraturę Rejonową w Białymstoku została zatrzymana przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych i antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Aneta B. w areszcie śledczym w Warszawie odbywała karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo sprzed 10 lat. Z uwagi na stan zdrowia 32-latka wyszła na przepustkę, po 8 latach odbytej kary, z której nie powróciła do aresztu. Kryminalni analizując kontakty jakie w przeszłości utrzymywała Aneta B. zawężyli krąg osób oraz teren, na którym mogła przebywać poszukiwana. 32-latka wpadła w zasadzkę zorganizowaną na terenie kompleksu leśnego pod Nowym Dworem Mazowieckim. 32-latka była zaskoczona widokiem policjantów, ale zachowywała się spokojnie i nie stawiała oporu podczas aresztowania.

Kryminalni przekonwojowali Anetę B. do Aresztu Śledczego w Warszawie, gdzie ma do odbycia karę jeszcze ponad 17 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nie powrócenie z przepustki sąd może przedłużyć jej pobyt w więzieniu o kolejny rok.

(KWP w Olsztynie / mw)


 

Powrót na górę strony