Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpali korzyści z nierządu

Data publikacji 22.05.2012

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, współpracując ze śledczymi z Kęt, rozbili grupę zajmującą się czerpaniem korzyści z prostytucji. Czterej zatrzymani mężczyźni i ich wspólniczka usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara do 3 lat więzienia. Dwóch z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wobec pozostałych prokurator zastosował policyjne dozory.

W proceder zaangażowanych było czterech mężczyzn w wieku od 28 do 38 lat oraz 23-letnia kobieta. Członkowie tej grupy organizowali w Bielsku-Białej i Wiśle „agencje towarzyskie”, mieszczące się w wynajmowanych mieszkaniach. Do pracy zatrudniali młode kobiety trudniące się prostytucją. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni przewodzącego grupie 28-latka i jego wspólników. Kiedy policjanci wkroczyli do ich mieszkań, sprawcy nie kryli zaskoczenia. W toku realizacji sprawy u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad sto porcji narkotyków.

Cała piątka usłyszała już zarzuty. Sąd, na wniosek policjantów i prokuratora, tymczasowo aresztował dwóch spośród pięciu zatrzymanych. Pozostali zostali objęci policyjnymi dozorami.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.7 MB)

Powrót na górę strony