Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z pobiciem

Data publikacji 23.05.2012

Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych w związku ze zgłoszeniem awantury w jednym z opolskich lokali. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami powiatu opolskiego. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

19 maja o godzinie 23:43 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został powiadomiony telefonicznie o awanturze w jednym z lokali w opolskim rynku. Już w niecałe 1,5 minuty od zgłoszenia na miejsce zdarzenia przybyły patrole policji. Funkcjonariusze zastali na miejscu właściciela lokalu i jego pracowników. Jak ustalono, całe zdarzenie trwało kilka minut. Doszło do niego około godziny 23:38. W związku z tym, że jeden z pracowników lokalu doznał obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala. Jak powiedział policjantom, obrażenia, których doznał, powstały między innymi w wyniku uderzenia widłami.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Zabezpieczono monitoring, ustalono i przesłuchano świadków zdarzenia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze zidentyfikowali część uczestników zdarzenia.

Wczoraj zatrzymano czterech mężczyzn, którzy uczestniczyli w zajścu. Zatrzymani są mieszkańcami powiatu opolskiego w wieku od 23  do 35 lat. Jeszcze wczoraj jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Kolejnemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut gróźb karalnych.

Dziś pozostali mężczyźni usłyszą zarzuty pobicia. Również dziś prokurator zdecyduje o dalszym postępowaniu wobec nich.

Na obecnym etapie postępowania policjanci wykluczyli, by do zdarzenia doszło na tle rasistowskim bądź też miało ono związek z wymuszeniem rozbójniczym. Funkcjonariusze prowadzący tą sprawę przewidują jej dalszy rozwój.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony