Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna produkcja alkoholu

Data publikacji 27.07.2007

Funkcjonariusze ze słupskiego CBŚ i Izby Celnej w Gdyni na jednej z posesji w Janiewicach koło Sławna zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu metylowego. Zabezpieczyli blisko 5,5 tys. litrów alkoholu oraz urządzenia do destylacji. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby, które nadzorowały proces przetwarzania skażonego alkoholu.

Funkcjonariusze od dłuższego czasu pracowali nad ustaleniem lokalizacji nielegalnej rozlewni alkoholu metylowego znajdującej się w okolicach Słupska. Wczoraj rano funkcjonariusze CBŚ i celnicy - przy wsparciu "Grupy Specjalnej"  Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku weszli na jedną z posesji w Janiewicach.  Podczas przeszukania posesji, w budynku mieszkalnym i zabudowaniach gospodarczych znaleźli nielegalne urządzenia do destylacji skażonego alkoholu, które były w trakcie pracy.

Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli  500 litrów gotowych wyrobów spirytusowych nielegalnej rozlewni, z ustaleń policjantów wynikało, że są one przygotowane do detalicznej sprzedaży. Ponadto zabezpieczono 5 tys. litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu, która była w pięciu kontenerach o pojemności tysiąc litrów każdy. Na kontenerach nalepione były etykiety z informacją, że wewnątrz jest rozcieńczalnik spirytusowy oraz alkohol etylowy rolniczy skażony. W zabudowaniach funkcjonariusze znaleźli też ok. 200 pustych butelek z nalepkami znanych markowych wódek.

Policjanci i celnicy ustalają kolejnych członków grupy przetwarzającej nielegalnie alkohol i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony