Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

Data publikacji 24.05.2012

Kryminalni ze Śremu ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn do sprawy zabójstwa 61–letniego mieszkańca Olszy. 23–letni mieszkaniec gminy Śrem podejrzany o zabójstwo trafił dziś do aresztu, a 26–letni śremianin, który pomagał sprzedać samochód ofiary, jest pod dozorem Policji.

W minioną niedzielę, 20 maja po południu, w domu jednorodzinnym w Olszy policjanci wydziału kryminalnego ujawnili zwłoki 61–letniego mężczyzny z licznymi ranami. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon przez wykrwawienie z rany ciętej szyi. W toku podjętych niezwłocznie czynności śremscy kryminalni ustalili, że związek z dokonanym zabójstwem mogą mieć 23–letni mieszkaniec gminy Śrem oraz 26–letni śremianin.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Z ustaleń detektywów wynika, że 23–letni Tomasz L., zadając ciosy nożem w tułów oraz w szyję dokonał zabójstwa 61–letniego mężczyzny. Następnie ukradł samochód ofiary i wraz z 26–letnim Sebastianem M. próbował sprzedać auto na giełdzie w Poznaniu. 

Wczoraj, 23 maja, decyzją sądu mężczyzna podejrzany o zabójstwo trafił na trzy miesiące do aresztu, natomiast wobec 26 – letniego śremianina prokurator zastosował środek  zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Sprawcy zabójstwa grozi dożywocie.

(KWP w Poznaniu / wm)

Powrót na górę strony