Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicję, pocisk armatni i papierosy z przemytu

Data publikacji 24.05.2012

6 sztuk ostrej broni, ponad 200 nabojów, granat i pocisk armatni znaleźli otwoccy policjanci u 44-letniego „kolekcjonera”. Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych należących do zatrzymanego mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli 600 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

W samo południe na teren jednej z posesji położonej na terenie Otwocka wkroczyli funkcjonariusze z otwockiego wydziału kryminalnego i referatu do walki z przestępczością gospodarczą. Z policyjnych informacji wynikało, że na terenie posesji należącej do 44-letniego mieszkańca Otwocka, mogą znajdować się papierosy pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze nie mylili się. W pomieszczeniach gospodarczych należących do zatrzymanego 44-letniego właściciela posesji, odnaleziono łącznie 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie szczegółowej kontroli domu oraz innych pomieszczeń policjanci odkryli prawdziwy arsenał broni. W różnych skrytkach znaleziono łącznie 6 sztuk ostrej broni. Były to między innymi 2 Mausery, 2 strzelby „samoróbki” i pistolet „Rohm”. Policjanci odnaleźli również ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru.

Zatrzymany kolekcjoner nie potrafił wytłumaczyć, skąd wziął się na terenie jego posesji zgromadzony arsenał. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.

Mężczyzna może teraz usłyszeć zarzuty za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia, posiadanie papierosów pochodzących z przemytu oraz zarzut narażenia na niebezpieczeństwo innych osób. Ponieważ w jednym z pomieszczeń oprócz granatu i pocisku moździerzowego, policjanci odkryli, wywieziony już przez ekipę saperską, 30 centymetrowy pocisk armatni.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony