Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamania do samochodów

Data publikacji 27.07.2007

Giżyccy policjanci zatrzymali dwóch 23-latków podejrzanych o włamania do samochodów na terenie powiatu giżyckiego i Mikołajek. Policjanci odzyskali kradzione radioodtwarzacze, koła i anteny samochodowe.

Wczoraj w nocy dyżurny komendy powiatowej w Giżycku otrzymał telefon z informacją, że przy ul. Wyzwolenia jednym z samochodów interesują się dwaj mężczyźni. Na miejsce pojechał patrol. Policjanci zwrócili uwagę na odjeżdżającego stamtąd volkswagena i zatrzymali go do kontroli.

Samochodem jechali dwaj 23-letni mężczyźni. Policjanci znaleźli w ich samochodzie śrubokręt ze złamaną końcówką, radioodtwarzacz i anteny samochodowe. Nieopodal znaleźli też samochód z uszkodzonym zamkiem bagażnika, w którym widać było ułamaną końcówkę śrubokręta.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn i przeszukali ich mieszkania. Tam zabezpieczyli koła, anteny samochodowe oraz radioodtwarzacze, pochodzące z kradzieży.

Z pierwszych ustaleń wynika, że zatrzymani mężczyźni dokonali dziewięciu włamań do samochodów zaparkowanych na terenie powiatu giżyckiego i Mikołajek. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstw. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony