Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawniono pół tony lewego tytoniu

Data publikacji 24.05.2012

Prawie 500 kg tytoniu zabezpieczyli funkcjonariusze nowosolskiej policji na jednej z posesji. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Wartość na jaką uszczuplono Skarb Państwa wynosi 280 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego nowosolskiej komendy, podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego na terenie jednej z nowosolskich posesji, znaleźli blisko pół tony nielegalnego suszu tytoniowego. Pocięty wyrób, bez polskich znaków akcyzy, ukryty był w zabudowaniach gospodarczych, oraz w garażu. W miejscu przeszukania stróże prawa zastali dwóch mieszkańców Nowej Soli, którzy ważyli tytoń i pakowali go w przygotowane worki strunowe. 29-letni Jarosław M. oraz 26-letni Kamil O. zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty za przechowywanie dużych ilości tytoniu.

Wszystko wskazuje na to, że zabezpieczony towar był przeznaczony do nielegalnej dystrybucji. Z powodu nieopłacenia podatku akcyzowego Skarb Państwa został narażony na straty około 280 tysięcy złotych.

Za nabywanie, przechowywanie, przewożenie wyrobów akcyzowych wbrew przepisom ustawy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka kara grzywny.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony