Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 24.05.2012

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o śmiertelne pobicie 51–letniego mężczyzny. Sprawcy trafili do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

22 maja wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Wałbrzychu znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Przyczyną śmierci 51-latka było pobicie.  

Policjanci szybko ustalili tożsamość napastników, którymi okazali się 28- i 33-latek. Podejrzani zostali wytypowani na podstawie informacji uzyskanej od funkcjonariuszy prewencji, którzy wcześniej legitymowali ich w okolicach miejsca zdarzenia.  

Jak ustalili policjanci, wczesnym rankiem, 22 maja, przy ul. Duracza w Wałbrzychu, sprawcy spożywali alkohol. Podszedł do nich 51-latek, który poprosił o papierosa. Spotkał się z odmową. Wtedy doszło do sprzeczki. Podejrzani pobili mężczyznę i uciekli.
 
Wałbrzyski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora, stosując wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony